10 pomysłów na prezent dla niemowlaka
Total
42
Shares

Mamy już grudzień,a to oznacza, że Mikołajki i Gwiazdka zbliżają się wielkimi krokami. Czas pomyśleć o prezentach. Są tacy, którzy już dawno mają je kupione, bo starsze dzieci napisały list do Świętego Mikołaja. Tu piłka jest prosta, oczywiście jeśli domowy budżet będzie w stanie udźwignąć te marzenia. Są też tacy, którzy czekają na ostatnią chwilę. Bo po pierwsze nie mają teraz czasu zająć się świątecznymi zakupami, a po drugie nie mają pomysłu i szukają inspiracji. Tak się dzieje np. z prezentami dla niemowlaka (o odwiecznym problemie z prezentami dla męża, ojca, czy dziadka nie będę wspominała, bo to temat na kolejny wpis). Tu pojawia się coroczne pytanie: jaki prezent dla niemowlaka pod choinkę kupić? Ja spieszę Wam z pomocą, może Was zainspiruję.

Maluszki nie są w stanie nam powiedzieć, pokazać, czy napisać co by chciały dostać od Mikołaja, Gwiazdora, czy Dziadka Mroza. Jak zwał, tak zwał. Powiem Wam szczerze, że ja mieszkając już 13 lat w Poznaniu nie mogę się przestawić na Gwiazdora. Prezenty przecież przynosi Mikołaj i tyle. To my, w tej sytuacji, jako rodzice musimy wykazać się większą kreatywnością.

Każdy będzie pytał co kupić dziecku. Myślę, że warto mu podsunąć jakiś pomysł, jeśli u niego samego go brak. Może dzięki temu nie zdublują się prezenty. To w końcu Ty wiesz co przydałoby się Twojemu dziecku i z czego będzie zadowolone (nie każdy jest rodzicem i może po prostu nie wiedzieć co się kupuje takim bobasom, różnie bywa).

Dziecku możemy podarować coś praktycznego, czyli ubranko – zawsze się przyda. Podpytajmy tylko o rozmiar, jeśli nie znamy. Warto kupić coś co niemowlę będzie nosiło od razu lub za jakiś czas. Ja uważam, że lepiej kupić za duże, niż za małe. Ciuszki zawsze są dobrym pomysłem na prezent.

Możemy także dać zabawkę i tu zaczynają się schody. W sklepach można dostać oczopląsu od tych wszystkich bajerów. Co może się przydać, spodobać niemowlakowi? Wszystko oczywiście zależy od tego jakim budżetem dysponujemy. Moje propozycje są z różnych cenowych półek, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Sorter

Jest tego sporo na rynku. Drewniane, plastikowe, grające, świecące i tańczące. Zadanie jest jednak jedno. Należy dany kształt włożyć w odpowiedni otwór. Po ostatnio ujawnionym nagraniu w Internecie, jak pewien mężczyzna ma problem z włożeniem bagażu podręcznego do półki nad jego siedzeniem, okazuje się że to bardzo ważna zabawka 🙂 Można kupić też wieże, gdzie układa się kolory lub wielkość.

Książeczki

Tu mamy wielkie pole do popisu. Możemy kupić bajki, które będziemy czytać dziecku, czy książeczki do nauki pierwszych słów. My lubimy CzuCzu. A kultową serię Pucio mamy zamówioną u cioci 🙂 Zapytała, co może kupić Leonkowi, to jej pomogłam.

Szczeniaczek Uczniaczek

Świetna zabawka interaktywna zarówno dla maluszków, jak również dla starszych dzieci. Jest kilka poziomów nauki. Naciskając na stópki, rączki, uczy, czy brzuszek możemy usłyszeć coś nowego np. cyferki, literki, kształty, piosenki itd.

Pianinko Szczeniaczka Uczniaczka

To takie uzupełnienie poprzedniej zabawki. Można mieć je dwie lub każdą z osobna. Leon uwielbia to pianino. Są dwa poziomy, jeden to nauka, drugi to piosenki. Po naciśnięciu odpowiedniego klawisza słyszymy coś innego.

Piłka

Tu mamy duże pole do popisu. Może być taka sensoryczna z różnymi wypustkami. Może być grająca np. naśladująca odgłosy zwierząt lub lekko dzwoniąca w trakcie turlania.

Maskotka

Myślę, że miś zawsze będzie miłym prezentem. Przy okazji można wesprzeć potrzebujące dzieci. Mam tu na myśli pluszaki zaprojektowane specjalnie dla Fundacji TVN “Nie jesteś sam”. Jedna przytulanka, a może sprawić tyle radości.

Lego duplo

Z reguły te klocki są przeznaczone dla dzieci od 1,5 roku, ale zawsze można kupić prezent z małym wyprzedzeniem. Myślę, że z rocznym dzieckiem spokojnie można budować np. pociąg z klocków.

Miękkie, duże klocki z pianki

Mogą służyć do zabawy, ale pełnią także zadanie edukacyjne. Z reguły na każdym boku mają narysowane np. jakieś zwierzę, literkę, cyferkę, pojazd, kształt czy kolor.

Arka Noego Dumel

I znowu zabawka edukacyjna, no ale według mnie takie są najfajniejsze. W skład zestawu wchodzi 9 zwierzątek, które po włożeniu w odpowiednie miejsce wydają głos. Pomagamy dziecku w nauce naśladowania poszczególnych zwierząt.

Stolik edukacyjny

To takie małe centrum edukacyjne. Myślę, że sprawdzi się u roczniaka. No na pewno dziecko musi już stać aby mogło się bawić. Oczywiście są elementy świecące, wydające głosy. Wszystko po to, aby zaciekawić naszego malucha.

I tak na koniec dodam Wam w gratisie 11 pomysł. No nie mogę się oprzeć. Chodzi o pchacza. Leon ma taki, który później będzie pełnił funkcję wózka na zabawki.

Total
42
Shares