Pięć niezbędnych produktów każdej ciężarnej
Total
12
Shares

Czasami powracam myślami do czasu kiedy byłam w ciąży. Myślę, że to było tak niedawno, a prawda jest taka, że minęło już 10 miesięcy! Nie wiem kiedy to zleciało, ale zleciało. Patrzę na Leonka i widzę każdego dnia, jak staje się bardziej dorosły, samodzielny. Czas kiedy nosiłam go pod swoim sercem był dla mnie bardzo wyjątkowy. Zresztą nie tylko dla mnie, dla Dawida także.

Przez tych 9 magicznych miesięcy z reguły niczego sobie nie odmawiamy. W końcu chcemy jak najlepiej dla naszego bobasa. Ale pamiętajmy, że jeśli chodzi o jedzenie to różnie z nim bywa. Pisałam już o tym kiedyś tu. Nie zawsze dużo znaczy dobrze.

Poprawiamy swoje samopoczucie na wszystkie możliwe sposoby, bo niestety nie zawsze dobrze się czujemy. Na początku nudności i wymioty, które na szczęście mnie ominęły. Ale te kobiety, które musiały się z tym borykać, dobrze tego czasu nie wspominają. Na końcówce czujemy się często ociężale, nieatrakcyjne.

Chcemy wszystkiego co najlepsze, ale często zastanawiamy się, czy jest nam to potrzebne. Czy to nie kolejny chwyt marketingowy. Biegnę Wam z pomocą i podsyłam listę kilku produktów/rzeczy, które uważam powinna mieć każda ciężarna.

Mi się przydały i w kolejnej ciąży na pewno będę z nich korzystać. Może pojawić się coś jeszcze więc listę będę apdejtować 🙂

Witaminy

Musimy o nich pamiętać. Kwas foliowy to numer jeden, a do tego dodałabym jakiś kompleks witamin. Ja przez całą ciążę stosowałam Pregnę Plus i zdecydowanie polecam. Wszystko czego potrzebuje ciężarna jest w jednej małej kapsułce 🙂

Kosmetyki nawilżające

Nie możemy zapomnieć o naszej skórze. Ciągłe rozciąganie nie jest dla niej dobre. A poza tym ta myśl o rozstępach 😉 Lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego od samego początku wsmarowujmy w nasze ciała balsamy/mleczka/kremy przeznaczone dla kobiet w ciąży. Jeśli chodzi o to, co wybrać, zdecydowanie polecam Bio Oil, kakaowy Palmers i balsam Mamas Babydream. Najdłużej używałam Bio Oil i to jest mój numer jeden. Gdy jesteśmy przy nawilżaniu to pamiętajmy o piciu wody. Nawilżenie od wewnątrz także jest konieczne.

Rogal do spania

Trzeba pomyśleć także o wygodzie. Na początku, gdy nie ma jeszcze widocznego brzucha nie ma żadnego problemu. Pojawia się on z czasem. Zatem jeśli nie wiemy jaką pozycję do spania wybrać, wesprzyjmy się specjalną poduszką, która nam w tym pomoże. W końcu trzeba sobie ułatwiać życie.

Adapter do pasów bezpieczeństwa

O wszystkich jego zaletach pisałam tu. I nie chodzi tu tylko o nasze bezpieczeństwo i wygodę, ale także naszego Maleństwa.

Ubrania

Jeśli mowa o wygodzie to zainwestujmy w dobrą bieliznę, luźne swetry, przewiewne sukienki i ciążowe geterki.

Do powyższej listy można by było jeszcze dodać piłkę, na której można ćwiczyć mięśnie dna miednicy, a także oddychanie.

 

Total
12
Shares